Czy podkład wodoodporny na materac można prać w pralce?

0
734
Czy podkład wodoodporny na materac można prać w pralce?

Wyobraź sobie, że pijesz poranną kawę, jeszcze leżąc w łóżku. Albo też, na moment zostawiasz dziecko w łóżeczku bez pieluszki. Po chwili widzisz ogromną plamę na prześcieradle. Nie tracisz jednak rezonu, wszak masz nieprzemakalny podkład wodoodporny na materac. Ściągasz więc to, co mokre i… no właśnie. Czy można taki pokrowiec prać w pralce?

Wszystko zależy od materiału

Najważniejszą zasadą dotyczącą wyboru nieprzemakalnego pokrowca na materac jest fakt, że musi być zrobiony z wodoodpornego, ale i przepuszczającego powietrze materiału. Druga sprawa, która jest równie ważna, to sposób jego prania. Jeżeli chcesz kupić produkt tego typu, który można prać tylko ręcznie, dwa razy się zastanów, czy dasz sobie z tym radę. Co innego wrzucić do pralki, a co innego męczyć się z praniem ręcznym

Druga sprawa, to możliwość suszenia w suszarce bębnowej. Pokrowiec, który jest mokry, swoje waży i jest dosyć kłopotliwy w suszeniu. Jeżeli nie masz specjalnej suszarni gdzie rozwiesisz go na sznurku, może być naprawdę ciężko. Szczęśliwi posiadacze suszarki bębnowej nie mają tego problemu. Przy zakupie zorientuj się więc, czy możliwe jest włożenie produktu do suszarki bębnowej.

Sprzedawcy będą również przekonywać, że w przypadku tego rodzaju produktu, wystarczy pranie w pralni chemicznej raz na jakiś czas. Jednak jeżeli podkład jest zakupiony nie profilaktycznie, ale w celu zminimalizowania realnych zabrudzeń, taka opcja odpada. Nie będziesz w stanie jeździć za każdym razem do pralni chemicznej, gdy ochraniacz będzie wymagał czyszczenia.

Metka prawdę ci powie – dobry podkład wodoodporny

A jeżeli nie, to z pewnością sprzedawca. W pierwszej więc kolejności zwróć uwagę na metkę załączoną do produktu. Tu dowiesz się właściwie wszystkiego o jakości materiału, kraju pochodzenia oraz sposobie pielęgnacji. Gdy jednak masz jakieś pytania, nie wahaj się zapytać sprzedawcy. Nie ma głupich pytań, a wydając jakiekolwiek pieniądze na dany produkt, musisz o nim wiedzieć wszystko. A już z pewnością sposób konserwacji.

W każdym wypadku przysługuje ci prawo zwrotu, pod warunkiem, że zakupiony towar nie nosi śladów używania. Jeżeli więc nie spełnił twoich wymagań, zawsze możesz go zwrócić i domagać się wydanych wcześniej pieniędzy. Kupując rzeczy z drugiej ręki nie masz już takiej możliwości, wtedy pozostaje rozmowa z osobą która daną rzecz oferuje i właśnie metka. Prawdopodobieństwo, że została doszyta z innego produktu wydaje się naprawdę mała. A trzymając się ściśle sposobu pielęgnacji wyznaczonego przez producenta, zapewniasz długą żywotność produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj